خريد بک لينک
رزرو آنلاين هتل خارجي
خريد سکه ساکر
رزرو آنلاين هتل خارجي
آموزش آشپزی ایرانی
خرید گیفت کارت
کپسول آتش نشانی
کولرگازی ارزان
تبلیغات در شبکه های اجتماعی
کولرگازی
خرید پیج اینستاگرام
ساخت استخر
فلنج
بررسی ADSL- اینترنت پرسرعت
<-BloTitle->
<-BloText->

تاريخ : 17 بهمن 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : پی 30فایل | بازدید : <-PostHit->
بررسی ADSL- اینترنت پرسرعت

پایان نامه ADSL اینترنت پرسرعت در 125 صفحه ورد قابل ویرایش

دانلود بررسی ADSL- اینترنت پرسرعت

پایان نامه ADSL اینترنت پرسرعت
مقاله ADSL اینترنت پرسرعت
پروژه ADSL اینترنت پرسرعت
تحقیق ADSL اینترنت پرسرعت
دانلود پایان نامه ADSL اینترنت پرسرعت
پروژه
پژوهش
مقاله 
جزوه
تحقیق
دانلود پروژه
دانلود پژوهش
دانلود مقاله 
دانلود جزوه
دانلود تحقیق
دسته بندی فنی و مهندسی
فرمت فایل doc
حجم فایل 601 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 125

بررسی ADSL- اینترنت  پرسرعت

 

پیشگفتار:

عصر حاضر عصر انفجار اطلاعات است و پیشنیاز ورود و دسترسی افراد به اطلاعات و شبكه جهانی اینترنت، زیر ساخت مخابراتی مناسب است. در ایران سالهاست كه تنها راه ارتباطی مرسوم، استفاده از خدمات كُند و لاك پشتی Dial – up است.

احتمالاً شما همه از آن دسته از كاربران اینترنت هستید كه از Dial-up یا همان سیستم شماره گیری استفاده می كنید، یك مودم معمولی بر روی سیستم خود دارید، زمان زیادی از وقت شما هر روز باید صرف شماره گیری و اتصال به اینترنت و قطع و وصل های متوالی شود، در زمان استفاده از اینترنت خط تلفن شما مشغول است و هزینه تلفن را هم باید پرداخت كنید، مولتی مدیا در اینترنت را هم بی خیال شده اید و در آخر این كه از سرعت كُند و حلزونی اینترنت هم كلافه هستید.

اما راه های دیگری نیز برای دستیابی به اینترنت وجود دارد. از جمله خدمات «باند پهن» یا «Broad band» كه خودِ این روش نیز دارای انواع مختلفی مانند: Satellite, Wireless xDSL  و … می باشد.

سالها ست كه با توجه به قوانین، مقررات و زیر ساخت های مخابراتی موجود، در كشور ما تكنولوژی های مبتنی بر DSL و بیسیم بعنوان روشهای مقرون به صرفه و در دسترس معرفی و زمزمه می شود. یكسال پیش بود كه «وزارت پست و تلگراف و تلفن» كه حالا دیگر به «وزارت فناوری ارتباطات و اطلاعات» تغییر نام داده است به چند شركت خصوصی به عنوان پیمانكار و مجری، مجوز راه اندازی و ارائه سرویس های اینترنت پرسرعت، با استفاده از بستر مخابراتی و بیسیم را ارائه كرد.

اما در این پایان نامه- كه از چهار فصل تشكیل شده است- در مورد روش DSL كه پر مصرفترین و به نوعی كم هزینه ترین نوع روش های «باند پهن- broad band » است و همچنین در موردADSL  كه متداول ترین و پركاربردترین نوعِDSL می باشد صحبت خواهیم كرد و به نحوة ارائة آن در ایران، خواهیم پرداخت.

 • o                   و اما اشاره ای به محتوای هر فصل

¡       فصل اول : سرگذشت اینترنت

مطالب این فصل اشاره دارد به « تاریخچة‌ اینترنت»، «گسترش و پیشرفت اینترنت» و همچنین مانعی كه بر سر راه پیشرفت هر چه بیشتر اینترنت قرار دارد، یعنی مشكل «محدودیت پهنای باند».

البته شایان ذكر است كه، برای رهایی از این مشكل مجبور هستیم كه به استفاده از روش های ارتباطی «باندپهن broad band» روی آوریم. محبوب ترین تكنولوژی «باند پهن» در جهان، تكنولوژی DSL می باشد. و از میان انواع سرویس‌های DSL، ADSL پرمصرفترین و پرطرفدارترین نوع آن می‎باشد در فصل چهار، به تعریف تك تك این مفاهیم خواهیم پرداخت.

¡       فصل دوم: آشنایی با معماری اینترنت، شبكه تلفن عمومی و مودم

در این فصل در مورد یكسری مطالب پایه و پیش نیاز مانند« معماری اینترنت و چگونگی انتقال اطلاعات در اینترنت»، «شبكه تلفن عمومی»، «مودم» و «مدولاسیون» صحبت شده است.


¡       فصل سوم: روش های مختلف ارتباط با اینترنت

در این فصل به روش های مختلف ارتباط با اینترنت از جمله  DSL , Dailup و … و اینكه كدام یك می تواند بهتر باشد اشاره شده است.

¡       فصل چهارم: ADSL 

موضوعاتی كه در این فصل آمده به طور خلاصه عبارتند از: تعریف سرویس  xDSL  بیان انواع  DSL ، تعریف  ADSL ، بیان اینكه  ADSL  چگونه كار می كند؟، بیان تجهیزات  ADSL ، … مزایا و معایب آن، ADSL2 ، وضعیت ADSL در ایران، وضعیت آن در جهان و … و آیندة  ADSL .

 

چکیده

 فناوری ADSL  

Asymmetric-DSL یا‌ADSL،‌ ‌یكی از فناوری های رده‌ xDSL است.DSL یاخطوط اشتراك دیجیتالی‌با استفاده از كابلهای تلفن معمولی،‌امكان بهره‌گیری از سرعت بالا را برای اتصال به اینترنت فراهم می‌كند‌DSL .امكانات و روش‌های گوناگونی برای مصارف خانگی فراهم می‌كند كه مناسب‌ترین آنها روش خطوط دیجیتال نامتقارن یا‌‌ADSLاست. در این روش با بهره‌گیری از نوعی خاص مدولاسیون، پهنای باند قابل‌استفاده برروی كابل تلفن به باندهای فركانسی متفاوتی تقسیم و هر سیگنال فركانسی (صوت ، ارسال و دریافت داده‌های دیجیتالی) در یك باند صورت می‌پذیرد. بدین‌صورت در هنگام اتصال به اینترنت دیگر خط تلفن برای مكالمات صوتی اشغال نخواهد بود و امكان تبادل صوت و تصویرنیز وجود خواهد داشت. در‌‌ADSL سرعت ارسال اطلاعات با سرعت دریافت اطلاعات مساوی نخواهد بود، در بالاترین سطح تئوری، امكان دریافت اطلاعات (DownStream) با سرعتی در‌حدود ‌‌8mbps  و ارسال داده‌ (UpStream) با سرعتی معادل ‌640‌mbps فراهم می‌شود. دقیقا بدین‌خاطر از‌‌ADSL بانام نامتقارن یاد می‌شود. بصورت عملی یك كاربرخطوط ‌ADSL می‌تواند با سرعتی در‌حدود ‌‌2mbps دریافت و‌‌256mbps ارسال  اطلاعات برروی اینترنت داشته باشد. در استفاده از اینترنت با فناوری‌ ADSL از‌Dial up وشماره‌گیری و انتظار برای اتصال یا قطع ارتباط خبری نخواهد بود‌و شما بصورت دائمی با مركز‌‌ISP و در نهایت شبكه اینترنت متصل خواهید بود. با روشن كردن كامپیوتر خود اتصال شما به اینترنت برقرار می‌شود.

مزایای ‌‌ADSL

 اولین دستاورد‌ ADSL بهره‌گیری از خطوط تلفن معمولی و شبكه ارتباطی آماده خواهد بود و در نتیجه نیازی به سیم‌كشی و  تجهیزات جدید مخابراتی نیست.  عدم اشغال خط‌تلفن در هنگام اتصال به اینترنت، امكان استفاده از اینترنت پر‌سرعت به نسبت روشهایی مانند‌ Dial up برروی سیستم های خانگی و شركتهای كوچك كه از امكانات پیشرفته‌ای برخوردار نیستند، اتصال دائمی به شبكه اینترنت بدون نیاز به شماره‌گیری و اشغال بودن خط ، هزینه كم  در نصب و راه‌اندازی و خرید تجهیزات، كاهش هزینه و عدم نیاز به تجهیزات اضافی  برای كاربران خانگی در استفاده از اینترنت و راه اندازی آسان و سریع از دیگر مزایای مهم ADSL‌ است.

فصل اول : سرگذشت اینترنت

1-1-     اینترنت چیست؟

با آن كه همه روزه خبرهایی دربارة اینترنت از رادیو، تلویزیون و روزنامه ها می بینیم، تعداد كمی از مردم آن را واقعاً می شناسند. اصطلاحاتی چون «ابر بزرگراه اطلاعاتی» و «وب جهان پهنا» اغلب معادل اینترنت به كار برده می  شوند. اما اینترنت در واقع هیچكدان از اینها نیست.

اینترنت یك مكان یك مقصد نیست. بلكه در واقع شبكه ای از شبكه ها و مكانیسمی برای انتقال داده ها از یك كامپیوتر به سایر كامپیوتر ها می باشد. اینترنت از بعضی جهات، مانند شبكة كامپیوتری یك سازمان كوچك است اما در مقیایس جهانی. تنها چیز جادویی در مورد آن اندازة بسیار بزرگ آن است. به بیان دیگر باید گفت كه، شبكه های متعددی با نرم افزارها و سخت افزارهای بسیار بسیار مختلف در سراسر دنیا وجود دارد. و بسیار پیش می آید كه كاربری از یك شبكه بخواهد با كاربران شبكه های دیگر ارتباط برقرار كند. برای انجام این خواسته بایستی شبكه های مختلف (كه بعضاً ناسازگار نیز هستند) با وسایلی بنام gateway یا دروازه – كه می تواند سخت افزاری یا نرم افزاری باشد- به هم متصل شده، و داده ها از فرمتی به فرمت دیگر تبدیل شود.

به مجموعه ای از این شبكه های به هم پیوسته، شبكة شبكه ها یا «internet network» گفته می شود.

كلمه internet وقتی با i نوشته می شود، معنای عام می دهد. ولی با I همان شبكه جهانی اینترنت از آن مستفاد می شود.

اینترنت جهانی را می توان مانند سیستم تلفن جهانی در نظر گرفت. اگر شخصی در تهران به كسی در پاریس تلفن بزند، سیگنال صوتی از طریق تعدادی از خطوط تلفن و ایستگاههای مخابراتی شركتهای مختلف (كه كامپیوترهای سوئیچ كننده دارند) عبور می‌كند.

همة شركتها از استانداردهای خاصی پیروی میكنند (كه پروتوكل نامیده می شود) به گونه ای كه هر دستگاه موجود در مسیر بتواند با یك نوع سیگنال سروكار داشته باشد. وقتی شخص واقع در تهران با تلفن صحبت می كند صدایش با استفاده از كامپیوتر ها، خطوط تلفن، ماهواره ها، وسایر وسایل الكترونیكی از مرزها و دریاها عبور می كند و به مقصد می رسد.

اینترنت نیز شبكه ای از خطوط تلفن و سایر انواع رسانا ها، كامپیوتر های ویژه، و وسایل سوئیچ كننده (راه گزین) است. اینترنت، به جای انتقال مكالمات صوتی نقطه – به – نقطه، برای مبارلة داده های دیجیتالی كامپیوتری به كار می رود.

بخشهایی از یك پیام پست الكترونیكی می توانداز طریق كامپیوتر ها و خطوط متعلق به دهها فرد یا شركت عبور كند.از همین روست كه گفته می شود اینترنت متعلق به «هیچ كس» نیست. در حقیقت، اینترنت متعلق به بسیاری از افراد ناشناس است كه همگی مالك تكه هایی از آن هستند.

واما در نهایت اگر بخواهیم تعریف مجملی از اینترنت داشته باشیم باید بگوئیم:

اینترنت در اصل شبكه ای بزرگ و در مقیاس جهانی است و موجب می شود كه شبكه های كوچكتر و كامپیوترها ی مستقل موجود (در سراسرجهان) بتوانندبا استفاده از مودمها، خطوط تلفن و ماهواره ها با یكدیگر ارتباط ایجاد كنند.

1-2-     استاندارد[1] TCP/IP :

اكنون اجازه دهید به مدل مرجع به كار رفته در پدربزرگ شبكه های كامپیوتری، آرپانت (ARPANET) و خلف آن اینترنت، بپردازیم. آرپانت یك شبكه تحقیقاتی بود كه توسط  DOD ( وزارت دفاع ایالت متحدة آمریكا) پایه ریزی شد. بتدریج صدها دانشگاه و مركز دولتی بوسیلة خطوط اجاره ای تلفن (leased lind ) به این شبكه ملحق شدند. با پیشرفت مخابرات رادیویی و ماهواره، مشكلاتی در پروتكلهای ارتباطی آرپانت بوجود آمد، كه انتخاب یك معماری مرجع را الزامی می كرد. یكی از اولین هدف های آرپانت ارتباط یكپارچة شبكه های مختلف بود، كه بالاخره (بعد از بررسی چندین پروتكل) توسط مدل مرجع TCP/IP محقق شد.

در واقع در حال حاضر می توان گفت: چسبی كه اینترنت را به هم متصل نگه می دارد، و بینایی كه باعث شده سیستم اینترنت كار كند- علت این كه بسیاری از كامپیوتر های آن می توانند با همدیگر صحبت كنند- آن است كه همگی یك زبان را می دانند و آن مدل TCP/IP و مجموعه پروتكلهای آن می باشد.

مدل TCP/IP در اصل برای ارتباطات روی شبكه های مختلف و ناهمگن طراحی شده است و پذیرش آن باعث شده است تا سرویس های جهانی بتوانند جنبه عملی بخود بگیرند.

كامپیوترهای مختلف، از لحاظ داخلی، از سیستم عاملهای مختلفی بهره می گیرند و پردازنده هایشان نیز متفاوت می باشد. اما از لحاظ خارجی، همه آنها می توانند آنچه را كه به TCP/IP مشهور است ترجمه كنند.

 

 

فهرست مطالب

 

فصل اول: سرگذشت اینترنت..............................................................................

مقدمه.....................................................................................................................

1-1- اینترنت چیست؟...........................................................................................

1-2- استاندارد TCP / IP..................................................................................................................

1-3- سوئیچینگ پاکتی.........................................................................................

1-4- از ARPANET تا اینترنت............................................................................

1-5- اینترنت گسترده تر می شود.......................................................................

1-6- پهنای باند بزرگترین مانع سر راه پیشرفتهای بیشتر اینترنت....................

 

فصل دوم: آشنایی با معماری اینترنت، شبکه تلفن عمومی و مودم.................

0 – مقدمه.............................................................................................................

2-1- درخواست...................................................................................................

2-2- فراهم کننده خدمات اینترنت ISP......................................................................................

2-3- ساختار اینترنت...........................................................................................

2-4- مقصد و سفر بازگشت................................................................................

2-5- یک چشم بر هم زدن...................................................................................

2-6- شبکه تلفن عمومی.......................................................................................

2-6-1- ساختار سیستم تلفن...............................................................................

2-6-2- مودم و مدولاسیون...............................................................................

 

فصل سوم: راههای مختلف ارتباط با اینترنت...................................................

0- مقدمه...............................................................................................................

3-1- ارتباط تلفنی (dial – up).........................................................................................................

3-2- DSL همان خط تلفن، سرعت بیشتر............................................................

3-3- کدام بهتر است؟..........................................................................................

3-4- روش های دیگر..........................................................................................

 

فصل چهارم : ADSL...........................................................................................

0- مقدمه...............................................................................................................

4-1- چرا DSL ؟...................................................................................................................................

4-2- xDSL  خط مشترک دیجیتال نامتقارن........................................................

4-3- اهداف طراحی سرویس Xdsl.............................................................................................

4-4- انواع DSL....................................................................................................................................

4-5- ADSL خط مشترک دیجیتال نامتقارن........................................................

4-6- چگونگی انتقال داده در سرویس ADSL......................................................................

4-7- برپاسازی ADSL.....................................................................................................................

4-8- ایده اولیه روش ADSL.........................................................................................................

 • زوج تابیده..................................................................................................

4-9- ADSL و تاثیرپذیری از مسافت..................................................................

4-10- ADSL چگونه کار می کند؟ (نگاه نرم افزاری).........................................

 • ADSL و مدولاسیون.................................................................................
 • پروتکل PPP...............................................................................................................................

4-11- ADSL چگونه کار می کند؟ (نگاه سخت افزاری).....................................

 • تجهیزات ADSL......................................................................................................................

4-12- مزایا و معایب استفاده از سرویس ADSL..............................................................

 • مزایا...........................................................................................................
 • معایب.........................................................................................................
 • آنچه باعث شده ADSL به سرعت در همه جا رشد کند...........................

4-13- ADSL2+ , ADSL2 : عبور از مرزهای سرعت........................................

4-14- ADSL در ایران........................................................................................

4-15- ADSL در آنسوی آبها.............................................................................

4-16- آینده ADSL  

 

دانلود بررسی ADSL- اینترنت پرسرعتادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
بررسی ADSL- اینترنت پرسرعت ,

ارسال نظر برای این مطلب
نام شما:
ايميل :
سايت :
متن نظر :
وضعیت نظر:
کد امنیتی : *


<-BloTitle->
<-BloText->

عطر - عطر گیرنده دیجیتال موبایل خرید اینترنتی تک سبد گیرنده دیجیتال موبایل خرید دانگل براوو دانگل ezcast گن لاغری گن لاغری میس بلت عینک ریبن اصل خرید hot shaper خرید لیوان لنزی ساخت وبلاگ فروش گوش پاکن برقی لباس زنانه ساعت مچی ارزان هاست لینوکس خرید کیف اسباب بازی مگامایند 19500 تومان مونوپاد دستکش جادویی سیلور تاچ مونوپاد حرفه ای ساعت دیواری فانتزی کارواش خانگی خرید مونوپاد ارزان خرید لباس زنانه ساعت دیواری فروش فانی بافت خرید ساعت دیواری مدرن پاور بانک همراه اتو موی پرو ویو prowave چراغ جادویی لایت آپ light up عینک آفتابی مارک فانتوم جادویی خرید مونوپاد با ضمانت فروشگاه خرید ساعت دیواری خرید گن لاغری مردانه شلوار ساپورت عینک آفتابی پلیس دستگیره آشپزخانه سیلیکونی خرید ساعت مچی کاسیو ساعت مچی کاسیو عینک آفتابی مردانه توپ هاور بال hover ball ساخت وبلاگ رایگان دوره آموزشی| کلاس| بازرسی فنی| جوش| پایپینگ| رنگ - دوره بازرسی جوش پایپینگ مدرک معتبر و بین المللی گواهینامه رنگ و سندبلاست